KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14577187
*
nr 1457 7187
Gustav Grafström
(1886-1974), Sverige
Oljemålning, Signerad, "siesta". Olja på pannå, 59x39cm, yttermått inklusive ram: 70x50 cm
Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 mars 2022
kl 20:18:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 16:48:43
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustav Grafström
Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.
Läs mer om Gustav Grafström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustav grafström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14
*
Gustav Grafström
Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.
Läs mer om Gustav Grafström
nr 1457 7187
Gustav Grafström
(1886-1974), Sverige
Oljemålning, Signerad, "siesta". Olja på pannå, 59x39cm, yttermått inklusive ram: 70x50 cm
Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/3 16:48:43 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustav Grafström
Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.Läs mer om Gustav Grafström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustav grafström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14